Dažniausiai miško savininkų užduodami klausimai

 

Kuo Miško aukcionas skiriasi nuo eilinių miško supirkėjų?

Miško aukcionas yra pirmas skaidrus miško aukcionas Lietuvoje. Tai ne tik moderni aukciono platforma, bet ir jums dirbantys pardavimų bei miškininkystės profesionalai. Atviro aukciono metu stipriausios įmonės realiu laiku konkuruoja dėl Jūsų miško. Tuo tarpu eiliniai miško supirkėjai neturėdami konkurencijos stengiasi nupirkti Jūsų mišką kuo pigiau.

 

Kuo prekiaujama aukcione?

Miško aukcione parduodamas miškas su žeme, miškas iškirtimui ir mediena.

 

Ar dirbate visoje Lietuvoje? Gal geriau kreiptis į vietinį miško supirkėją?

Dirbame visoje Lietuvoje. Miško aukcione dėl Jūsų miško varžysis daugiau nei 250 dalyvių. Didesnė konkurencija Jums palanki, nes taip kyla Jūsų turto kaina. Jei norite, kad galimybę įsigyti Jūsų mišką turėtų vietinis pirkėjas ar kaimynas, pakvieskite juos dalyvauti aukcione.Parduodu mišką

 

Ką reikia žinoti, norint parduoti mišką aukcione?

Jūs mums pateikiate tik sklypo kadastrinį numerį. Jį turėdami mes patys surinksime visą reikalingą informaciją.

 

Kaip paskelbti apie parduodamą mišką aukcione?

Norint parduoti mišką aukcione, registruotis nereikia. Tiesiog užpildykite formą čia:

siūlyti mišką aukcione

Pagal pateiktus duomenis mūsų vadybininkai preliminariai įvertina Jūsų mišką, nustato minimalią pardavimo kainą ir įvardina sėkmės mokesčio dydį. Elektroniniu paštu Jums atsiunčiama paraiška aukciono organizavimui. Kuomet ją pasirašote ir nusiunčiate aukciono organizatoriams, aukcionas yra paskelbiamas Miskoaukcionas.lt portale.

 

Ar pardavimas per miskoaukcionas.lt platormą kainuoja?

Miško savininkui aukciono organizavimas yra nemokamas, tad niekuo nerizikuojate bandydami skelbti aukcioną ir uždirbti daugiau. Aukciono sėkmės mokestį moka Aukciono laimėtojas - įmonė ar asmuo, nupirkęs jūsų mišką. 

 

Kas yra minimali pardavimo kaina?

Tai yra mažiausia kaina, už kurią miško savininkas sutinka parduoti savo turtą. Minimali pardavimo kaina suderinama su miško savininku po to, kai miškininkas apžiūri ir įvertina Jūsų mišką gyvai. Minimali pardavimo kaina fiksuojama pateikiant paraišką aukciono organizavimui ir yra konfidenciali, nebent aukcionas ir pradedamas nuo minimalios pardavimo kainos.

 

Kiek trunka miško pardavimo aukcionas?

Paprastai pardavimas portale Miskoaukcionas.lt trunka 1-2 savaites nuo paskelbimo dienos, tačiau pardavėjo pageidavimu jis gali trukti ilgiau arba trumpiau. Jei aukcione parduodamu mišku per sutartą laiką niekas nesusidomėjo, pardavimo sąlygos peržiūrimos ir aukcionas gali būti skelbiamas dar kartą.

 

Kaip Miskoaukcionas.lt dalyvauja pirkimo-pardavimo sandoryje?

Miskoaukcionas.lt tikslas – aukciono būdu rasti aukščiausią kainą už mišką mokantį pirkėją, todėl Miškoaukcionas.lt pirkimo - pardavimo sandoryje dalyvauja iki tol, kol notarui yra perduodami duomenys dėl pagrindinės pirkimo -pardavimo sutarties pasirašymo bei apsikeičiama šalių kontaktinias duomenimis. Toliau Miskoaukcionas.lt nebedalyvauja, pagrindinę pirkimo - pardavimo sutartį pirkėjas ir pardavėjas derina bei pasirašo tarpusavyje.

Jei šalys pageidauja, kad aukciono organizatorius dalyvautų pagrindinės pirkimo - pardavimo sutarties derinime ir pasirašyme, jos apie tai turi informuoti prieš pasirašydamos preliminariąją pirkimo-pardavimo sutartį.

 

Kas apmoka notaro paslaugas pasirašant pagrindinę pardavimo sutartį?

Pasirašant pagrindinę pirkimo - pardavimo sutartį, notaro paslaugas apmoka pirkėjas ir pardavėjas lygiomis dalimis.